Akademia Partnerstwa

 

 

Akademia Partnerstwa 1.0. została zakończona. Wkrótce informacje o nowej edycji.

Akademia Partnerstwa jest skierowana do lokalnych liderów/ek i aktywistów/ek działających na rzecz społeczności związanych z sektorem pozarządowym. Uczestnicy/czki będą zdobywać wiedzę i kompetencje, przy wykorzystaniu niekonwencjonalnych narzędzi, nowych metod działań lokalnych budujących więzi i odpowiedzialność za wspólne dobro. Zakończyliśmy nabór do Akademii Partnerstwa. W wyniku otwartej rekrutacji otrzymaliśmy 50 zgłoszeń z 16 województw. Do pierwszej edycji Akademii Partnerstwa zaprosiliśmy 18 liderów/liderek organizacji społecznych.

Ważnymi elementami Akademii Partnerstwa są:
Interaktywność, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, organizacja zjazdów w różnych miejscach i kontekstach na terenie Polski, dostęp do wiedzy wypracowanej przez międzynarodowy zespół z Europy Środkowej i Norwegii.

 Jaka jest idea projektu?

Koncepcja Akademii oparta jest o wielowymiarowe znaczenie słowa PARTNERSTWO w przestrzeni działań obywatelskich. PARTNERSTWO to współpraca, budowanie więzi między ludźmi i pokoleniami. Empatia wobec drugiego człowieka, jego poglądów i priorytetów. PARTNERSTWO to także uważność na otoczenie i społeczność lokalną w całej jej różnorodności. To wrażliwość i szacunek dla człowieka i przyrody.

Wprowadzając zmiany na lepsze wokół siebie, małymi krokami zmieniamy cały świat. Potrzebujemy dzisiaj nowego podejścia i wizji świata, w którym dobrostan ludzi osiąga się w poszanowaniu środowiska i praw człowieka.

HARMONOGRAM EDYCJI 1.0. 

Finansowanie projektu

Projekt „Odzyskajmy naszą obywatelską przestrzeń!” korzysta z dotacji w wysokości 1,8 mln EUR ze środków EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation.

PATRONAT MEDIALNY

KONTAKTY:

Katarzyna Szczęśniak, email: pr.funduszpartnerstwa@gmail.com

Region Południowy (województwa: małopolskie, śląskie, opolskie, dolnośląskie, podkarpackie, lubelskie, świętokrzyskie, łódzkie)

Katarzyna Paterek, email: przemiany.kontakt@gmail.com

Region Północny (województwa: mazowieckie, podlaskie, wielkopolskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie)

Wsparcie instytucjonalne Funduszu Partnerstwa jest współfinansowane ze środków NIW CRSO w ramach Programu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na lata  2018-2030.

ARCHIWUM AKADEMII PARTNERSTWA:

Ogłoszenie i rekrutacja

ZJAZDY:

I Zjazd i Szkolenie w Rabce-Zdroju, 2021 r.

Program

Zdjęcia

II Zjazd Specjalny online, 2021 r.:

Program

III Zjazd i Szkolenie w Goniądzu (Biebrzański Narodowy), 2022 r.:

Program 

IV Zjazd i Szkolenie we Wrocławiu, 2022 r.: 

Program

V Zjazd i Szkolenie w Gdyni

Program