Z największą przyjemnością przedstawiamy kolejnego AMBASADORA AKADEMII PARTNERSTWA!
Waldemar Rudyk – Artysta i animator kultury związany z Chełmkiem. Urodzony w Szczekocinach, absolwent Instytutu Wychowania Plastycznego Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, obiektami, książką artystyczną, instalacjami i działaniami w przestrzeniach publicznych. Uznane są jego misterne rzeźby i obiekty, tworzone w przestrzeniach naturalnych i miejskich. Swoje prace prezentował na ponad trzystu wystawach i pokazach. Jest pomysłodawcą i realizatorem wspólnie z Moksir Chełmek, projektów i programów łączących kulturę, ekologię, lokalną historię. Od wielu lat dzieli działalność artystyczną z kierowaniem ośrodkiem kultury oraz zgłębianiem i propagowaniem miejscowego dziedzictwa kulturowego.
————
Patronat nad Akademią Partnerstwa objął portal ngo.pl
Finansowanie projektu Reclaim Our Civil Space:
Projekt „Odzyskajmy naszą obywatelską przestrzeń!” korzysta z dotacji w wysokości 1,8 mln EUR od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii za pośrednictwem EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation.

 

fot. Tomek Kaczor

Informacje o projekcie:

Wspólnie z międzynarodowymi partnerami i naszym konsorcjum Environmental Partnership Association rozpoczynamy realizację projektu pt. “Reclaim our civic space” w ramach norweskiego mechanizmu finansowego EEA and Norway Grants

Dotacje norweskiego mechanizmu finansowego składają się z wkładów finansowych Norwegii, Islandii i Liechtensteinu i mają na celu zmniejszanie różnic gospodarczych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz wzmocnienie współpracy 16 krajów UE z państwami EOG w Europie Północnej, Środkowej i Południowej. Program przyczynia się do wzmocnienia podstawowych europejskich wartości, takich jak demokracja, tolerancja i praworządność.

W projekcie “Reclaim our Civil Space! From local to European” uczestniczą organizacje z Polski ?? Węgier ?? Słowacji ?? Czech ?? Rumunii?? Bułgarii ?? Serbii ?? oraz Norwegii ?? a liderem-partnerem jest Ökotárs – Hungarian Environmental Partnership Foundation.

The “Reclaim Our Civil Space!” project benefits from a 1,8 million € grant from Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation.

PARTNERZY PROJEKTU:
Ökotárs Alapítvány, Węgry
Nadace Partnerství, Republika Czeska
Nadácia Ekopolis, Słowacja
Fundusz Partnerstwa, Polska
YIHR Srbija, Serbia
Norwegian Helsinki Committee, Norwegia
Fundatia pentru Dezvoltarea Societatii Civile, Rumunia
Fundatia pentru Parteneriat – Polgár-Társ Alapítvány, Rumunia
Фондация ЕкоОбщност, Bułgaria
Hungarian Civil Liberties Union – HCLU, Węgry