Zima w Ukrainie to trudny czas dla milionów mieszkańców miast, miasteczek i wsi.  Wyobraźcie sobie jak trudno się żyje z ograniczeniami dostępu do prądu, ciepłej wody i ogrzewania. Do tego ciągłe ostrzały infrastruktury cywilnej i niepokój o życie swoich najbliższych. 

 

W porozumieniu z naszymi partnerami z Ukrainy z organizacji społecznych organizujemy akcję zbierania środków na zakup: powerbanków, dobrej jakości latarek, termosów i małych kuchenek. Zachęcamy, by w tym roku w czasie świąteczno-noworocznym podzielić się gwiazdką z Ukrainą. Zakupić mniej prezentów, a zaoszczędzone środki przekazać na pomoc, która trafi w dobre ręce i pomoże naszym sąsiadom przetrwać ten trudny zimowy czas.

Czas trwania: 9 grudnia 2022 – 9 stycznia 2023

Szczegóły rachunku bankowego na rzecz Ukrainy:

Fundusz Partnerstwa

os. Teatralne 5/13

31-945 Kraków

Poland

Santander Bank

PL 06 1090 2590 0000 0001 5025 2792

SWIFT:  WBKPPLPP

 

Tytułem: Dla Ukrainy

Fundusz Partnerstwa istnieje od 2004 roku. Prowadzi działania edukacyjne promujące idee ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju miast i wsi. Wspiera merytorycznie lokalne organizacje, instytucje pozarządowe, placówki edukacyjne oraz małe, lokalne społeczności. Jest członkiem międzynarodowej organizacji Environmental Partnership Association – stowarzyszenia sześciu fundacji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Fundusz jest także członkiem sieci European Network for Citizen Initiatives in Global Solidarity (www.funduszpartnerstwa.pl, www.environmentalpartnership.org, https://europeannetworkforcigs.eu).