Chcielibyśmy polecić Wam trasę naszego całkiem nieodległego spaceru. Czy wędrowaliście już ścieżką przyrodniczą przez Torfowisko Baligówka? Jeśli nie, to bardzo polecamy  https://tiny.pl/9dh91 i podrzucamy oczywiście opis poniżej

Powędrujemy przez jedno z Torfowisk Orawsko-Nowotarskich należących do Obszaru 2000, zwane Baligówką, położone pomiędzy miejscowościami Piekielnik i Czarny Dunajec na Szlaku Kultury Wołoskiej. Wytyczono tu ścieżkę dydaktyczno-przyrodniczą długości 3 km, która opowiada o procesie powstawania torfowisk wysokich oraz charakterystycznej florze i faunie. Trasa rozpoczyna się przy Bacówce na Baligówce, gdzie można kupić tradycyjne wędzone sery z owczego i krowiego mleka a także skosztować żentycy.

Podróżujcie z nami w rytmie Eko. Link do trasy znajdziecie tutaj

Polecamy razem z patronem naszych działań ogólnopolskim portalem TRASEO.PL

Wszystkie fotografie pochodzą z publikacji Podróżuj po Małopolsce w rytmie Eko. Ich autor(k)ami są Dominika Zaręba i Jagoda Ostrowska oraz Kamil Sorocki. 

_________________________
Wpis powstał w ramach projektu pt. „Małopolska Ekoturystyka – zrównoważony rozwój turystyczny regionu”, który jest realizowany przez Fundusz Partnerstwa jako część Programu EkoMałopolska. Jego celem jest promocja regionu w sposób zrównoważony, odpowiedzialny i jak najmniej inwazyjny dla środowiska naturalnego oraz zakładający autentyczne zainteresowanie jego bogactwem i dziedzictwem. Projekt jest realizowany ze środków Województwa Małopolskiego.