Dzikie jest piękne – festiwal w Puszczy Białowieskiej
Festiwal przyrodniczo-społeczno-kulturalny Dzikie jest piękne – 2022 który trwa od 25 do 28 sierpnia. Stał się tradycją, a nazwa festiwalu jest cytatem z wielkiego działacza, miłośnika, aktywisty Janusza Korbela. Co roku pod koniec lata do Puszczy Białowieskiej zjeżdżają się osoby z wielką wrażliwością, które działają na różnych polach i kochają dziką przyrodę. To otwarte dla wszystkich, kameralne wydarzenie, a w tym roku szczególnie istotne.
 
Rok temu, kiedy kończył się festiwal, nikt chyba nie przypuszczał, że wszystko aż tak mocno ulegnie zmienia, że będzie totalnie inne już za chwilę, że Puszcza zostanie zamknięta dla turystów i mediów – otwarto ją 1 lipca 2022 roku po 10 miesiącach.
Nie w pełni, bo 200m od granicy wciąż są zakazy wstępu.
I wciąż szlakiem migracyjnym przez Puszczę, który jest bardzo trudny, przechodzą osoby z całego świata, szukające swoich szans w “otwartej Europie”… O tym, co się tam dzieje, pisze np. Grupa Granica https://www.facebook.com/grupagranica
Puszcza jednak wciąż jest niezwykłym przyrodniczym skarbem i potrzebuje naszej obecności.
 
Dobrze tu więc przyjechać, wesprzeć lokalne agroturystyki i wziąć udział w bardzo pięknym wydarzeniu.
Współorganizatorzy to m.in. Dom Przyrody i Kultury, Tutejsi, Fundacja Edukacyjna Jacka Kuronia, Przystań na Lato w Białowieży i inne.

Wszystkie fotografie pochodzą z archiwum organizatora Festiwalu “Dzikie jest Piękne”

#NIW #PROO

 ———

Rozwój instytucjonalny Funduszu Partnerstwa jest dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030