Ruszamy z pomocą dla partnerów w Ukrainie 

Tym razem zbieramy środki na zakup specjalistycznych apteczek typu IFAK dla terenowych oddziałów medycznych w rejonie walk na wschodzie Ukrainy. Każda złotówka się liczy.

Apteczki taktyczne przypinane do pasa lub uda oraz plecaki medyczne są niezbędne do ratowania ludzi rannych podczas wojny w Ukrainie. Ich poręczna forma i dopasowanie wyposażenia do potrzeb ratunkowych w terenie powoduje, że sprawdzają się tam, gdzie nie działają szpitale i nie ma możliwości udzielenie innego wsparcia medycznego. Są idealne do szkolenia medycznego wolontariuszy i ratowania ludzi. Apteczki i plecaki są rozdystrybuowane wśród ratowników medycznych, którzy docierają do rozproszonych skupisk ludności cywilnej na terenach objętych bombardowaniami i regularną wymianą ognia. Ten sprzęt ratuje życie.

CO DALEJ

Zbieramy pieniądze, za które kupujemy apteczki, plecaki oraz ich wyposażenie: np. opatrunki, bandaże, w tym bandaże izraelskie, stazy do tamowania krwotoków, leki etc. Będziemy go wysyłać partiami do Kijowa, a stamtąd będzie przewożony dalej na wschód i południe kraju. Ten kanał logistyczny został wielokrotnie sprawdzony – tak dystrybuowaliśmy maski krtaniowe potrzebne do resuscytacji, lekarstwa, śpiwory oraz żywność i zawsze trafiały one we właściwe ręce. Dostawy dokumentujemy zdjęciami itp.

Każda złotówka jest cenniejsza niż złoto, jest na wagę ludzkiego życia.

Sprzęt przekazujemy organizacji w Ukrainie: Контрольно-рятувальна служба України”  (tu więcej: https://www.facebook.com/crsukraine/)

Służba Kontroli i Ratownictwa Ukrainy powołała mobilną grupę szkoleniową na czas działań wojennych. To zespół instruktorów medycyny taktycznej, który nieustannie porusza się po terenach objętych działaniami wojennymi i szkoli przedstawicieli ludności cywilnej, woluntariuszy, służb WOT czy rezerwistów z ratownictwa medycznego. Po szkoleniu wszystkim uczestnikom kursu rozdawane są apteczki IFAK. W ten sposób uczestnik szkoleń otrzymuje apteczkę i umiejętność posługiwania się nią. W czasie wojny organizacja ta przeszkoliła około 1500 osób.

 

Szczegóły rachunku bankowego na rzecz Ukrainy:

Fundusz Partnerstwa
os. Teatralne 5/13
31-945 Kraków
Poland

Santander Bank

PL 06 1090 2590 0000 0001 5025 2792

SWIFT:  WBKPPLPP

Tytułem: Dla Ukrainy

O NAS

Fundusz Partnerstwa istnieje od 2004 roku. Prowadzi działania edukacyjne promujące idee ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju miast i wsi. Wspiera merytorycznie lokalne organizacje, instytucje pozarządowe, placówki edukacyjne oraz małe, lokalne społeczności. Jest członkiem międzynarodowej organizacji Environmental Partnership Association – stowarzyszenia sześciu fundacji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Fundusz jest także członkiem sieci European Network for Citizen Initiatives in Global Solidarity (www.funduszpartnerstwa.pl, www.environmentalpartnership.org, https://europeannetworkforcigs.eu). 

Stowarzyszenie Greenways Polska to organizacja ekspercka i think tank zajmujący się propagowaniem metodologii szlaków greenways oraz turystyką zrównoważoną, w tym turystyką rowerową, ekoturystyką i turystyką dziedzictwa. Stowarzyszenie stworzyli inicjatorzy i twórcy greenways – osoby i instytucje Polski zaangażowane w promowanie i wspieranie rozwoju greenways w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – także na Ukrainie i Białorusi, przy współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem Greenways Ukraina (www.greenways.org.pl).  

Traseo

Traseo to największy polski portal trasowo-mapowy wraz z aplikacją mobilną. Społeczność gromadzi pasjonatów turystyki aktywnej i outdooru, którzy za pośrednictwem portalu i aplikacji dzielą się z innymi użytkownikami trasami swoich wycieczek. Od 11 lat na rynku, ponad 500 instalacji aplikacji, ok. 2,5 mln unikalnych użytkowników strony! (www.traseo.pl).  

Amistad Mobile

Amistad Mobile rozwija nowe technologie w zakresie nawigacji, geolokalizacji, turystyki i informacji. Firma specjalizuje się w twórczym wykorzystaniu urządzeń mobilnych do promocji, wymiany informacji i rozwoju regionalnego. W portfolio firmy znajduje się ponad 550 realizacji, które zdobyły ponad 30 nagród! (www.amistad.pl / www.amistadmobile.com ).