Nasz wyjazd do Trójmiasta dobiegł końca. Jego tematem było „Rzecznictwo oraz organizowanie akcji społecznych – sposoby angażowania społeczności, mechanizmy organizacji i stymulowanie przebiegiem akcji społecznej, metody działań rzeczniczych”.
Obejrzyjcie film, klikając w zdjęcie poniżej
Nadwiślański Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Dzierzgoniu
Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne “Na Bursztynowym Szlaku”
Stowarzyszenie “Co sie to porobi”- Zespół Regionalny “Chojnioki”
Cech Rzemiosł Różnych w Pabianicach
Kreaktywator
Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony
Duende – spotkania muzyczne
Towarzystwo Biebrzańskie
Akademia Partnerstwa jest realizowana w ramach międzynarodowego projektu pt. “Reclaim Our Civic Space” – “Odzyskajmy naszą wspólną przestrzeń obywatelską”. W jego ramach wspieramy liderów lokalnych organizacji społecznych poprzez szkolenia i mentoring, inicjowanie współpracy transgranicznej i tworzenie sieci kontaktów oraz łączenie tych działań z poziomem europejskim poprzez tworzenie zarysu kompleksowej europejskiej polityki w obszarze społeczeństwa obywatelskiego.
Silne, zróżnicowane i niezależne społeczeństwo obywatelskie jest uznawane przez wszystkie główne instytucje międzynarodowe za niezbędny element każdej zdrowej demokracji. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego (CSO – civil society organizations) odgrywają istotną rolę w promowaniu i stosowaniu uniwersalnych i europejskich wartości na poziomie lokalnym, krajowym i ponadnarodowym, i często są pierwszą i ostatnią granicą wspierania i promowania poszanowania praw człowieka, godności, wolności, tolerancji i solidarności. Pełnią one także istotne funkcje w utrzymaniu włączenia społecznego, konstruktywnego dialogu i zdrowego środowiska, a w czasach wielu kryzysów, wpływając zarówno na klimat, jak i na integralność naszych społeczeństw, są one ważniejsze niż kiedykolwiek. Pod tym względem organizacje społeczeństwa obywatelskiego, grupy wspólnotowe i obywatelskie oraz ruchy społeczne mogą być lub są już ważnymi sojusznikami instytucji europejskich w czasach eskalacji napięć z mniejszościami, ksenofobii, rosnącego poziomu korupcji, nepotyzmu i słabych instytucji demokratycznych w niektórych państwach członkowskich.
W projekcie “Reclaim our Civil Space! From local to European” uczestniczą organizacje z Polski Węgier
Słowacji
Czec
Rumunii
Bułgarii
Serbii
or
a liderem-partnerem jest Ökotárs – Hungarian Environmental Partnership Foundation.
Projekt „Odzyskajmy naszą obywatelską przestrzeń!” korzysta z dotacji w wysokości 1,8 mln EUR od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii za pośrednictwem Funduszu Grantów EOG i Norweskiego Funduszu Współpracy Regionalnej.